TV program için İmamoğlu'nu tuzağa çekecek montaj hazırlıkları yapılıyor..

Okuduğunuz haber
GÜVEN VEREN ADALET AMACIYLA MHP'NİN ŞARTLI CEZA İNDİRİMİ YASALAŞMALI...

Bakan Albayrak, tek haneli enflasyon için tarih verdi

Anasayfa   /    Siyaset    /    Güven veren adalet amacıyla MHP'nin şartlı ceza indirimi yasalaşmalı...

Güven veren adalet amacıyla MHP'nin şartlı ceza indirimi yasalaşmalı...

Günümüz cezaevleri koşulları mahkumlar için sağlıklı değildir ve ayrıca bir cezalandırmaya dönmüştür Türk ve Uluslararası hukuk sistemi buna karşı çıkmaktadır!

SİYASET      07 Haziran 2019 - 02:09     0

Güven veren adalet amacıyla MHP'nin şartlı ceza indirimi yasalaşmalı...

İç Tüzük 37. Maddesinin “ayrı bir siyasi parti grubundan bir milletvekili tarafından yerine getirilmek kaydıyla” ibaresi İPTAL edildi.

Yani; Sn Yıldız Feti bey  bir dilekçe ile Ceza İndirimini Meclis Gündemine taşıma oylamasını ARTIK DAHA KOLAY BİR ŞEKİLDE YAPABİLECEK!
Tabi İsterse.

Meclisin önünde -Vaat edilen,beklenti oluşturan Af -Değişmesi gereken süresiz nafaka -Askerlik yasası -Hayvanlara yönelik işkence gibi bir an önce yasalaşması gereken düzenlemeler mevcut Meclis 1yılda 3ay çalışmş,bu düzenlemeleri bekleyen milyonlar varken meclis tatil dinlememeli.Ve sayın cumhurbaşkanı, açıklama yaptı ”Af Seçimden sonra meclisimizin gündemine gelecektir.Serbest bırakılması gerekenler için gereği yapılacaktır”

YİNE BİR SEÇİM YİNE BİR AF VAADİ Cezaevlerinin durumu ortadayken af oy güdülerek seçimlere konu edilecek bir husus değildir.Yargı Reformu belgesi “Güven veren adalet” amacıyla hazırlanmıştır. OYSA Kİ; ihraç edilen hakimlerin verdiği kararlar ile yaşatılan mağduriyetlere çözüm üretilmemişken “Güven veren adalet” söz konusu değildir. Reform DÜZELTMEKTİR Yargı Reformu adı altında -Terör tanımının düzeltilmediği -Tutukluluk sürelerinin düzeltilmedği -Cezaevi şartlarının düzeltimedği -İnfaz sürelerinin düzeltilmedği(suça göre infaz) -İnfaz şekillerinin düzeltilmedği (h.sonu,yaşlı) reform,reform değildir.Mahkum ve yakınlarına iktidar tarafından yapılan açıklamalarda “talimatı verdim çalışma yapılıyor” ve “çalışmalar son aşamaya gelmiştir” ifadeleri büyük bir umuta sebep olmuştur.Şartlı Ceza indirimi Af olarak lanse edilmiş ise de bir af değildir. 5yıl cezası kalmış mahkumların salıverilmesi,bu süre içerisinde tekrar suç işlenirse cezanın aynen çektirilmesidir. Yani hükümlüleri islah olmaya teşvik eden Fetö tahribatını gidermeye çalışan düzenlemedir.Her ne kadar gerekçesi yukarıda belirtilen hususlar Genel AF çıkartılmasına sebep olsa da, Yargıda yaşanan bu tahribatların bir nebze de olsa düzeltilme imkanı Meclise sunulan

ŞARTLI CEZA İNDİRİMİ

Teklifi ile gün yüzüne çıkmıştır. Fetö hakim/savcı ve Adalet Bakanlarını etkilemek ile yetinmemiş, UYAP SİSTEMİNİ DE ELE GEÇİRMİŞTİR. (Bu ‘da dile getirmiştir.) Dolayısıyla görüldüğü üzere Yargı Sistemimiz baştan aşağı bir terör örgütünün HİMAYESİ altına girmiştir,Fetö bırakın Hakim/Savcıları Adalet Bakanlığına’da sıçramıştır.

ESKİ ADALET BAKANLARI

2007-09 Mehmet Ali Ş.“Fetöye saf saf inandık” 2009-13 SadullahE.(Hakkında Fetö yöneticiliğinden suç duyurusunda bulunulmuş) 2013-17 Bekir Bozdağ:”F.Gülen değerli,bilge,kıymetli insan” Fetö savcı/hakimlerinin tüm kararları şaibeli hale düşmüştür. Kurmuş oldukları örgütün görüş ve düşüncesi ile hareket etmiş ve adil olmayan kararlar ile vicdanları kanatırcasına bir çok delilsiz mahkumiyetlere hükmetmiştir,T.C “Bağımsız ve Tarafsız” Mahkemelerinde görev yapmış ve FETÖ ÜYELİĞİ kanıtlanmış 5 bini aşkın HAKİM/SAVCI meslekten ihraç edildi. Birçoğu Fetö tarafından yetiştirilmiş ve bağımsız ve tarafsız olması gereken mahkemelerimize atanmıştır.Sanıklar Ahmet ile Mehmet. Ahmet 6yıl hapis cezası alırken Mehmet 4yıl ceza alıyor. Mehmet’in cezası 4yıl olduğu için Temyiz yolu kapalı ve infazı başlıyor. Ahmet’in ise 6yıl olduğu için Temyiz yolu açık ve Mehmet cezaevinde yatarkan Ahmet devam eden yargılamada beraat ediyor...Akparti’nin iktidara gelmesinin nedeni özgürlükleri savunmasıydı. Bir çok aydın insanın cezaevinde olduğunu düşündüğümüzde işlerin değişiyor gibi görünmesi normal bir sonuçtur. Seçim sonuçları gösteriyor ki adalete onarım gerekmektedir..Adnan Polat döneminde;İstanbul 9.Asliye HukukMahkemesi HGK’da Yargıtayın bozma kararına uyarak İBRASIZLIĞIN USULSÜZ OLDUĞUNU VE KALDIRILMASI GEREKTİĞİNE HÜKMETMİŞTİ. 43Yargıç oybirliğiyle bu karara varmıştı. Mustafa Cengiz için emsal karar mevcuttur ve hukuk savaşı başlatmalıdır..Bakanlığın İnfaza yönelik taslak hazırladığını biliyoruz. İnfaz süresinin 2/3 e çıkartılmış olması cezaevleri açısından başlı başına zaten bir hataydı. ”İyi bir hukukçu suçluları cezalandırmaktan çok suçu önlemeyi düşünmelidir.”-C. Montesquieu.Yargıtay Başkanı İsmail Cirit “Affa karşıyım“ ifadesini önemsemeyin. Cümlelerinin devamında infaz sürelerinde değişiklik yapılabilir demiştir. Kaldı ki zaten af çıkarılmayacak, infaz düzenlemesi yapılacak. Mhp’nin teklifi de af değiil infaza ilişkin.Af kazanılmış bi hak değildir, fakat terör örgütü mensubu hakimlerin verdikleri kararlar da sorgulanmak zorundadır, sorgulanması hukuki anlamda imkan dahilinde değil ise o halde; af kazanılmış bir haktır.Seçimler veya oy için AF vaddinde bulunmanın çok tehlikeli bir husus olduğunu belirttik. Af duyurusunda bulunmadan önce; çalışmaların bitirilmesi ve ilgili partilerin uzlaşması gerektiğini de belirttik..FETÖ-UYAP TAHRİBATI BİR YANA;yakın geçmişimizde cezaevi doluluğundan dolayı af çıkardığımızı hatırlatarak; Cezaevleri kapasitemiz 70 bin kişiyi aşmış, 15kişilik koğuşlar 30kişiyi geçmiş, mahkumlar tuvaletlerde yatırılmışken düzenlemenin bir an önce yasallaşması GEREKMEKTEDİR...Eski Yargıtay üyesi Hüseyin Kulaç'a, FETÖ üyeliğinden 8 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

“TERÖR ÖRGÜTÜNE ÜYE OLMAKTAN” CEZA ALAN HAKİMLERİN VERDİĞİ KARARLAR SORGULANMALIDIR. TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ HAKİMİN; ADİL YARGILANMA İLKESİNE AYKIRI DAVRANMA İHTİMALİ KUVVETLE MUHTEMELDİR.

AF Tarihimiz; 1922,1923(cumhuriyet ilanı) 1933(10.yıl) 1960(Darbe) 2000(Cezaevleri doluluğu) Paralel devletin darbe girişimi,yargıda oluşan tahribat;ihraç edilen hakimler,ele geçirilen uyap sistemi,cezaevleri kapasitesi...Tarihimiz boyunca Affa en ihtiyaç duyduğumuz dönemdeyiz.

.Sn cumhurbaşkanının  şu sözlerini hatırlatmak gerekir: “UYAP gibi çok önemli bir teknolojiyi,maalesef bu bir özeleştiridir FETÖ’cülere kaptırdık.Çok acımasız kullandılar.Büyük zulüm icra ettiler” öyleyse MHP nin şartlı ceza indirimi seçimlerden önce çıkmalıdır .

AKP iktidarı bu zulme dur demelidir ...

Buradan MHP ye bir hatırlatma sözünüz havada kalmasın....

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ